Osmáci staví mosty

Projektový den na SPŠ stavební v Liberci

Ve středu 10. 11. 2021 se žáci osmých ročníků zúčastnili projektového dne na Střední průmyslové škole stavební v Liberci, kde byli rozděleni do skupin a čekaly je tři aktivity.

První aktivitou byla stavba mostu nebo mostních konstrukcí a následná zatěžovací zkouška velmi podobná vysokoškolské soutěži Hala roku. Žáci měli k dispozici dřevěné hranoly, provázek, lepicí pásku a špejle. Tuto disciplínu ovládl most "naděje' žákyň VIII. B. 

Druhou disciplínou bylo seznámení s vynálezcem Leonardem da Vinci. Nejprve žáky čekala šifra, která po rozluštění částečně odkryla život samotného vynálezce a uvedla nás opět do stavby mostu. Leonardův most pouze z lékařských lopatek byl zkouškou trpělivosti a nervů.

Třetí aktivitou byla virtuální realita a tvorba v softwaru Lumion. Zapojení moderních technologií do stavebnictví je už dlouhodobým trendem, který se SPŠ stavební pokouší dodržet. Naše žáky velice zaujala tvorba virtuálního prostředí budov a rodinných domů, kde zjistili, do jakých detailů a v jakém rozlišení dnešní architekti a projektanti pracují.

Osmáky všechny činnosti bavily a celý den se jim zamlouval. Do jejich budoucího rozhodování při výběru střední školy přejeme hodně štěstí.

Mgr. Jitka Špidlová, David Mynář

 

Datum publikování: 19.11.2021 | Datum akce: | Autor: Dita Dudová

Fotogalerie

 
 
ARCHIV »

Rychnovská 215: 483 302 464
Rychnovská 216: 483 302 140
Janáčkova 42: 483 722 070

ZŠ Kokonín