Voda, dar života – projektové dny

Ve 2. A a 4. A proběhly 11. a 12. listopadu projektové dny na téma „Voda, dar života“.

Cílem projektu bylo vytvářet pozitivní vztah dětí k vodě a přírodě, seznámit je s důležitostí ochrany životního prostředí.

Během projektových dní žáci absolvovali přednášku odborníka z praxe – pana Ing. Jana Doležala. Dozvěděli se, kde a kolik vody je na Zemi, jak dlouho člověk bez vody vydrží. Poznali koloběh vody v přírodě, skupenství vody, co je počasí.

Následovalo mnoho aktivit a činností, zkoumání vody a vodního prostředí.

Děti vytvořily myšlenkové mapy na dané téma, zahrály si prožitkovou hru „Deštík“, vyrobily květníky a zasely semínka řeřichy, o která budou pečovat a pravidelně je zalévat. Namalovaly vodní prostředí s živočichy i rostlinami. Vytvořily model koloběhu vody v přírodě. Naučily se písničku o vodě, navzájem sdílely zážitky a zkušenosti z celého projektu. Poznaly, jak důležitá je voda pro život.

Z projektových dní vznikly krásné práce a děti jsou zase o kousek blíž přírodě.

Radka Hostašová, Monika Mastníková

Datum publikování: 16.11.2021 | Datum akce: | Autor: Dita Dudová