Žáci na kole.

Žáci na kole. Cyklistická exkurze. Naše škola uspořádala pro své žáky od 6. do 9. ročníku neobvyklou poznávací exkurzi. Zúčastnilo se jí 22 vybraných sportovně založených dětí, které měly možnost ve dvou dnech poznat zajímavosti a krásy Českého ráje ze sedla kola. Vyměnily „gaučink" u TV a PC za aktivní pobyt v přírodě. Podařilo se jim v rámci exkurze odolat dešti, větru, sluníčku i únavě a lehce zvládnout i celkových téměř 90 km trasy. Během cesty děti poznávaly nová zajímavá místa a památky. Navštívily hrad Frýdštejn a Trosky, zámek Hrubá Skála a Sychrov, také Dlaskův statek v Dolánkách a spoustu jiných pozoruhodných míst. Cíl cesty a mnohými vytoužený odpočinek a přenocování byl u rybníku Nebák. Tady po osvěžující koupeli v rybníku, přehazované na pískovém volejbalovém hřišti (dokonce i proti družstvu soupeřek z Kolína) a příjemném posezení u táboráku s buřtíky strávily noc v dřevěných chatkách. Všichni zvládli náročnou exkurzi na výbornou, byli skvělí a zaslouží si obrovskou pochvalu. „Co takhle opakování v příštím školním roce?"

Datum publikování: 10.06.2011 | Datum akce: | Autor: