Zelené putování za tajemstvím stromů

2. A na výletě

Děti z 2. A letos pokračovaly v putování po Jizerských horách, tentokrát za tajemstvím stromů – po stopách příběhu o dobru a zlu a kouzlech lesa.

První část cesty vedla po Mravenčí stezce, kde děti u soch zvířátek plnily úkoly a odpovědi zapisovaly do tajenky, která ukrývala poselství lesa. Na Královce děti dostaly odměnu za správné odpovědi.

Druhá část putování pokračovala od Královky k Prezidentské chatě, dál lesem do Bedřichova kolem hájenky, kde v místech nové sochy Štěpánky před necelými sto lety stávala vysoká jedle. Cesta byla značena znameními ze smaragdově zelených skleněných kamínků. U každého znamení děti plnily úkol, zaznamenaly do mapy písmena tajenky. Kouzelná mapa s tajenkou děti vedla 5 km dlouhou stezkou zpět k informačnímu centru v Bedřichově. Děti našly všechna znamení, úkoly splnily a na konci stezky na ně čekala odměna – pohádková omalovánka s příběhem o neobyčejné jedli a smaragdové kamínky pro štěstí.

Děti poznaly krásný kout Jizerských hor a naučily se spoustu nových věcí o přírodě v našem kraji. Všichni se těšíme na další společné putování.

Radka Hostašová, Petra Valtová

Datum publikování: 15.06.2022 | Datum akce: | Autor: Dita Dudová