1. místo v celostátní soutěži

ČSOB Filipova olympiáda finanční a digitální gramotnosti a úžasné 1. místo našich šesťáků

V pondělí 28. března 2022 (na Den učitelů) se pět žáků z VI. B zúčastnilo celorepublikového finále Filipovy olympiády ve finanční a digitální gramotnosti.

Výlet to byl na celý den, protože finále se konalo v prostorách České národní banky v Praze. Se svými znalostmi se zde utkalo čtrnáct družstev (vítězové krajských kol). Kromě soutěží v pěti různých disciplínách měli soutěžící možnost podívat se i do „útrob“ banky – navštívili jeden z trezorů, prohlédli si pamětní stomiliónovou minci a potěžkali si zlatou cihličku.

Finále bylo napínavé, pořadí se neustále měnilo. Nakonec se náš tým "Kokonínská kuřata" umístil na skvělém prvním místě!! Nadšení bylo veliké, někteří tomu ani po cestě domů stále nemohli uvěřit. Potvrdilo se, že pokud umíte spolupracovat a dokážete se soustředit i ve vypjatých situacích, dokážete společně zvládnout velké věci. Stejně jako naši žáci.

Jsme na ně neskutečně pyšní!

Informace o soutěži proběhly i Zprávičkami na Déčku (29. březen - Zprávičky | Česká televize (ceskatelevize.cz)).

Kateřina Matulová

Datum publikování: 09.04.2022 | Datum akce: | Autor: Dita Dudová