Prohlášení přístupnosti

Na internetových stránkách Základní školy Jablonec nad Nisou - Kokonín, Rychnovská 216, příspěvkové organizace běžících pod doménou www.zskokonin.cz jsou veškeré informace uveřejňovány tak, aby byly dostupné i osobám se zdravotním postižením. Webová prezentace vyhovuje požadavkům kladeným vyhláškou č. 64/2008 sbírky.

Uspořádání a ovládání stránek je navrženo tak, aby byly stránky dostupné ve všech podporovaných prohlížečích (MS Edge, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari, Opera).  Při nižším rozlišení používaném typicky na mobilních zařízeních se web automaticky přepne do vzhledu přizpůsobenému nízkému rozlišení. Vzhled prezentace je určen pomocí  CSS.

V hlavičce webu jsou hned na prvním řádku uvedena velká tlačítka s odkazy na nejčastěji navštěvované stránky. Návrat na titulní stranu je možný přes odkaz „Úvod“, který je uveden na prvním místě hlavního menu prezentace. Součástí webu je kompletní „Mapa stránek“. Odkaz na mapu stránek je uveden v patě všech stránek.

Celá prezentace je navržena na maximálně dvě úrovně zanoření. Pokud mám otevřenu jakoukoliv stránku z první nebo druhé úrovně, v pravém sloupci je otevřen aktivní seznam všech podstránek nebo stránek na stejné úrovni u stránek  2. úrovně.

V prezentaci jsou uveřejněny veškeré informace, které jsou dány legislativou, v plném rozsahu. Další informace lze poskytnout na požádání. Žádosti lze zaslat na adresu reditel@zskokonin.cz.

 Stránky lze zvětšovat pomocí standardní funkce CTRL a + nebo CTRL a kolečko myši.

 Standardně jsou všechny odkazy otevírány do stejného okna.

Stránky jsou standardně ovladatelné, informace jsou sdělovány jednoduchým jazykem a srozumitelnou formou.

Na webových stránkách se mohou vyskytovat informace ve formátech:

MS Word (.docx)
MS Excel (.xlsx)
PDF
ZIP (archivy .zip, .rar)


K otevření těchto souborů je potřeba mít nainstalovaný příslušný software.

Při tvorbě webu bylo použito grafických souborů  výhradně ve formátech gif, png a jpg, které jsou plně zobrazitelné ve všech prohlížečích.

Veškeré zjištěné technické  nedostatky prosím reportujte na e-mail správce webu admin@zskokonin.cz. Obsahové chyby pak na adresu reditel@zskokonin.cz.

 

 

Rychnovská 215: 483 302 464
Rychnovská 216: 483 302 140
Janáčkova 42: 483 722 070

 
ZŠ Kokonín