A zase opera

Gioacchino Rossini - Lazebník sevillský

Když někam vyrazíte už potřetí, lze mluvit o určité tradici. U nás se jí stala návštěva záznamu operního představení z newyorské Metropolitní opery v kině Junior. Po dvou tragédiích jsme letos zvolili Lazebníka sevillského, jednu z nejslavnějších komických oper. Po jejím skončení pak účastníci z řad žáků 8. a 9. třídy znalecky hodnotili, zda se jim líbila víc veselá a hravá Rossiniho hudba, nebo strhující a dramatické melodie G. Bizeta v loňské Carmen. V naší společnosti, která považuje operu za přežitek a kde většina lidí přiznává, že žádnou nikdy neviděla, je tohle u žáků základní školy určitě výjimečná záležitost.

Dita Dudová

Datum publikování: 31.10.2017 | Datum akce: | Autor: