Běh do Londýna

Běh do Londýna Olympijské hry 2012 Po letošní vydatné zimě jsme přemýšleli, jak zpestřit jednu z kapitol školních osnov nazvanou "vytrvalostní běh". Nápad na sebe nenechal příliš dlouho čekat a zrodila se myšlenka běžet do Londýna - dějiště letních olympijských her. Na mapě jsme vytyčili jednu z možných tras a konečná délka našeho běhu byla stanovena na 1.295 km. V okolí školy jsme naměřili pět běžeckých okruhů různých délek a běh mohl začít. Od prvního metru běhali všichni s nadšením a mnohdy jsme museli děti doslova vyhánět z tratí, abychom stihli po tělocviku další vyučování. Průběžně jsme psali uběhnuté metry a kilometry jednotlivcům a zároveň se všechny metry neustále načítaly.
Včera před rozdáváním vysvědčení nastal den, kdy jsme slavnostně doběhli do Londýna. Žáci jednotlivých tříd včetně svých třídních učitelek přišli v tento den oblečeni v barvách, které znázorňují barvy olympijských kruhů. V čele doběhu na "olympijský stadion" a s pochodní doběhl pan ředitel, doprovázený nejlepšími sportovci školy. Za nimi neslo naší školní olympijskou vlajku pět nejlepších běžců - vždy zástupce z jedné třídy. Ostatní žáci jednotlivých tříd pak po oběhu závěrečného slavnostního kolečka utvořili na ploše pět kruhů a mohutným "Hurá" jsme ukončili náš běh a přivítali blížící se olympiádu. Všichni účastníci běhu si pak vytáhli čokoládovou medailovou odměnu.

Datum publikování: 29.06.2012 | Datum akce: | Autor: