Den na dopravním hřišti

Žáci V.B

Ve středu 20. dubna se třída V.B zúčastnila akce na dopravním hřišti. Bylo tam celkem pět stanovišť. U Českého červeného kříže jsme si mohli vyzkoušet masáž srdce a za odměnu si nechat namaskovat zranění. Pak jsme se přesunuli k hasičům. Tam jsme si mohli vlézt do kabiny, kde nám pan hasič vyprávěl, jak se připravují na zásah. To bylo zábavné. Pak jsme přešli k paní z Týmu silniční bezpečnosti, která nás poučila, co bychom měli mít na kole a naopak co není povinné. U policie jsme si mohli prohlédnout věci, které používají k chycení pachatele. Psovod, na kterého se většina těšila, konečně přijel. Pán nám vyprávěl, co takový pes musí umět, aby někoho našel. Pes se jmenoval Grimi. Vězeňská služba z Rýnovic nám ukázala, jaké používají zbraně a mohli jsme si vyzkoušet bouchání obuškem do štítu i držet štít. Den se moc povedl.

Justýna Nováková, žákyně V.B

Ve středu 20. dubna byla V.B  na DDH. Když jsme tam došli, byly tam i jiné školy. Jako první jsme šli dovnitř, kde byla záchranná služba. Poté jsme se seznámili s hasičským vybavením, byli jsme i v hasičském autě. Na dalším stanovišti nás poučili o tom, v čem máme jezdit na kole a jaké vybavení musí kolo mít. U policie bylo fajn. Paní policistka nám ukazovala, jak prohledávají podezřelého. Nakonec jsme byli u vězeňské služby, mlátili jsme do ochranného štítu, dokonce jsme ho i napraskli.     I když bylo ošklivé počasí, tak jsme si to moc užili.

Eliška Fabiánová, žákyně V.B

Datum publikování: 03.05.2016 | Datum akce: | Autor: