Ekologický program Strážci Země

3. B v Sedmihorkách

3 dny (17. - 19. 4. 2024) prožila 3. B v kempu v Sedmihorkách na ekologickém programu Strážci Země.

Hned při příjezdu do kempu nás uvítali naši tři průvodci, Andrea, Vítek a Jolana a dobrodružství začalo.

Děti se staly učni Strážců Země a plnily úkoly k získání 4 klíčů.

Program byl zaměřený na poznání přírody, a tak jsme celý den trávily v lese,  na louce či ve skalním městě. Děti skvěle plnily všechno, co jim tajemný E. M. v jeho laboratoři zadal  a nevadilo ani chladnější počasí, které nás při pobytu provázelo.

Třeťáci si vyzkoušeli koloběh přírody, sehráli role potravního řetězce, zkusili si lesní divadlo, našli své tiché magické místo nebo objevovali krásy přírody pomocí lupy a zrcadla. Děti pracovaly v malých týmech a moc je to bavilo. Vše si zapisovaly do příručky i deníku a 2 klíče v Sedmihorkách získaly (K-knowledge a E-experience).

Další dva klíče  ( Y-yourself  a S-sharing) nás čekají splnit doma a ve škole. Moc si přejeme splnit všechny 4 klíče a stát se Strážci Země. Určitě se nám to podaří.

Moc se nám líbilo bydlení v chatičkách, hry v klubovně i nám chutnalo v restauraci Skalák. Jindřiška, Auri a Matěj nám každý večer hráli kytarové koncerty a všichni jsme si zazpívali na dobrou noc.

Velké poděkování patří paní Giňové, která s námi na pobyt v Sedmihorkách vyrazila  a  pomáhala s organizací i panu Rychlému, který nám odvezl těžké batohy do kempu i zpět ke škole.

Nejlepší program, co jsme zažili. Moc všem doporučujeme.

Na fotografiích uvidíte, jak jsme se měli!

Ekocentrum Sedmihorky je nej!

L. Hlavová a A. Koutová

Datum publikování: 21.04.2024 | Datum akce: | Autor: Lucie Hlavová