Hola hola, škola volá!

Prvňáčci z 1. A i z 1. B se vydávají na cestu do pohádky

První školní den, kdy se děti staly opravdovými školáky, na ně čekala první pohádka – O škole, která se nemohla dočkat dětí. Děti konečně do školy přišly 4. září. Těšily se, některé měly připravenou básničku, všechny děti našly své písmenko na tabuli a tím získaly jízdenku do světa pohádek a odznak prvňáčka.

Kufřík pro cestu do pohádek není těžký, je plný slov, obrázků a pohádkových postav. Každý výlet do pohádky bude cesta na neznámé místo, kde se děti budou setkávat s pohádkovými postavami. Naučí se s nimi číst, psát, počítat a mnoho dalších důležitých věcí, poznají nové kamarády.

Zazvonil zvonec a pohádky není konec, ale začátek. Začátek dobrodružství, hezkých zážitků a poznávání.

Radka Hostašová

První školní zazvonění si v budově Janáčkova 42 letos vyslechlo 22 nových školáčků, které doprovodili rodiče i prarodiče při jejich startu. Všichni se dozvěděli, že budou cestovat pohádkovým světem a poslouží jim k tomu létající balón! Všichni šikulové bez zaváhání našli vstupenky pod svým jménem a hravě se posunuli k Bajajovi nebo Zlatovlásce.

Dámy, které žáčky přivítaly ve školním světě využily také elegantní klobouky, neboť v časech prvních montgolfiér právě takové byly samozřejmostí. Proč ale byla jejich ozdobou myška, růže nebo třeba sůl? No přece pohádkově důležité věci, které nás budou doprovázet prvním školním rokem! Všem přejeme šťastné vykročení do dalšího školního zmoudření a spoustu báječných zážitků během letu!

Lenka Řehořová

Datum publikování: 12.09.2023 | Datum akce: | Autor: R. Hostašová, L. Řehořová