IV.B a V.B v Praze.

IV.B a V.B v Praze. Povedený výlet V úterý 11.6. vyrazili žáci 4. a 5. třídy vrkoslavické školy na výlet do Prahy. Po příjezdu k toku Vltavy kolem 9. hodiny museli následovat průvodce Míru. Míra je nejdříve provedl přes Čechův most a pokračovali na Staroměstské náměstí k Orloji. Navštívili také Karlův most a potom viděli kostel sv. Mikuláše. Prohlédli si Pražský hrad a spěchali se podívat na střídání hradní stráže. Na hradě potkali i pana prezidenta Miloše Zemana. Viděli Vladislavský sál a navštívili slavný chrám sv. Víta, který je postaven v gotickém slohu. Bazilika sv. Jiří se všem líbila. Rozešli se ve Zlaté uličce, ve které si mohli prohlédnout bydlení ve starších časech. Poté následovala věž Daliborka a nakonec byli v muzeu hraček.
Děti se do Jablonce vrátily v 5 hodin odpoledne. Všem se výlet moc líbil.
Anežka Tereza Voštová, žákyně V.B

Datum publikování: 17.06.2013 | Datum akce: | Autor: