Letem kouzelným světem

projektový den ve III. A

Nové technologie ovlivňují výuku žáků a je potřeba dát všem šanci, tyto technologie využívat ve svůj prospěch. Hlavní postavou prvotního seznámení se stal Harry Potter. První reakce žáků na tuto postavu byly rozdílné. Teprve během řešení úkolů zjistili, že digitální svět „kouzel Harryho Pottera“ je plný zajímavých úkolů i potřebných informací. Jednotlivé aktivity byly uschovány ve škole kouzel, kde se musela dodržet pravidla posloupnosti jednotlivých úkolů i pracovních úkonů s digitální technikou.

Získat výsledný kód za správné řešení úkolu, nebylo jednoduché. Během všech aktivit se procvičily matematické dovednosti, vyjmenovaná slova, spojení zvukové i vizuální podoby slovní zásoby z angličtiny. Dobré bylo i propojení klasické učebnice, kterou žáci používají během výuky ve škole, s úkoly v online světě a zjistit, jak výhodně se vše dá navzájem využít k získání správného řešení.

Učitel se stal během aktivit průvodcem, mentorem i rádcem.

Jana Patková

Datum publikování: 09.11.2023 | Datum akce: | Autor: Jana Patková