Lyžařský kurz 2022

Po roční, „covidové“, přestávce se opět uskutečnil tzv. lyžák. Ve středu 23.února vyrazilo celkem 35 sjezdařů a 17 běžkařů vstříc zážitkům na sněhu.

Sjezdaři strávili tři dny na sjezdových tratích Ski areálu Severák. Stravovací zázemí jim pak poskytla restaurace Na Severáku. Část těch nejlepších se zdokonalovala pod vedením pana učitele Vondráčka, méně zdatné lyžaře měla na starosti paní asistentka Koutová a konečně těm úplně začínajícím lyžařům se věnovala paní asistentka Procházková.

Závěrečný závod ve slalomu byl pak tečkou za třídenním lyžováním. Všichni obdrželi diplom a tím i pasování na sjezdaře.

Početně menší skupina běžkařů se každý den ráno vydávala městskou hromadnou dopravou na lyžařský stadion v Bedřichově. Zdatnější skupina vyrážela do stop pod vedením paní učitelky Matulové a ti, kteří stáli na běžkách poprvé, se krok za krokem zlepšovali a zlepšovali pod vedením paní učitelky Kočíbové. Závěrečný den pak všichni absolvovali i běžecký závod. Ten byl doplněn o několik dalších disciplín – střelba na terč a sjezd na ježdíku. Odměna v podobě diplomu, fidorky a výborné horké čokolády byla už jen krásnou tečkou za slunečnými dny po dobu téměř celého výcviku.

Všichni účastníci lyžařského výcviku pak po návratu do školních lavic napsali krátké zhodnocení. Děkujeme za všechny kladné a pozitivní názory, stejně jako děkujeme i za názory a připomínky méně pozitivní. Ve velké míře ale převažovala velká spokojenost a přišlo i několik poděkování od rodičů za zorganizování výcviku.

Poděkování ale patří i vám všem, sjezdařům a běžkařům, protože jste byli prostě skvělí a bylo to s vámi moc fajn.

Za všechny pedagogy I. Kočíbová

Datum publikování: 14.03.2022 | Datum akce: | Autor: Dita Dudová