Masterchef 2017

Chlapci soutěžili

V pátek 24. 3. 2017 se na naší škole uskutečnilo finále 1. ročníku chlapecké kuchařské soutěže MasterChef.  Do finálového kola se probojovala čtyři pětičlenná družstva. Mezi nejmladší patřili naši šesťáci.

Prvním úkolem bylo v co nejkratším čase oloupat a nakrájet cibuli. Vítězem se stalo družstvo deváťáků. Dále pak prokázali svou kreativitu a nápaditost ve vaření pokrmů ze surovin, které našli v krabicích a byly jim předem neznámé.

Úkolu se všichni zhostili znamenitě. Každý tým uvařil hlavní chod a následně pak sladký dezert. Všechny výtvory vypadaly báječně.

Celou soutěž hodnotila porota složená nejen z vedení školy a učitelů, ale z lidí nejpovolanějších – hlavní paní kuchařky školní jídelny a studenta kuchařského umění.

Vítězem celého klání se nakonec stal tým šikovných deváťáků, kteří jsou přeci jen nejzkušenější a ve školní kuchyňce už mají něco navařeno.

Radka Havlová

Datum publikování: 27.03.2017 | Datum akce: | Autor: