Mikuláš ztratil plášť…

Mikulášská nadílka v Kokoníně a na Vrkoslavicích

V pondělí 5. prosince 2022 jsme měli ve škole vzácnou návštěvu. Na dveře nám zaklepal Mikuláš a jeho parta čertů a andělů. Hned ráno se Mikuláš rozdvojil, aby se stihl podívat na děti obou prvních stupňů současně. K velkému překvapení všech žáčků o nich Mikuláš věděl úplně všechno, nosil s sebou totiž „Knihu hříchů“, kde měl záznamy o hodných a méně hodných dětech. Ti hodnější dostali sladkost od andělů, ty zlobivější si odnesl čert… Nebojte se, ve skutečnosti je jen maličko postrašil. Děti pak slíbily, že už budou hodné.   

Později se rozevřely brány druhého stupně a Mikuláš vstoupil mezi starší hříšníky a hříšnice. I o nich věděla celá parta všechno a možná, že tady už čerti opravdu přemýšleli, zda není nejvyšší čas přijmout nové síly do pekelných řad. Ale dobro zvítězilo, a tak nám naštěstí zůstali všichni žáci. Záhadou však zůstává identita všech bytostí, protože nápadně připomínaly naše deváťáky, ale pšt, o tom se nemluví.

Tímto děkujeme všem Mikulášům, čertům a andělům, kteří k nám přišli a zpříjemnili dopolední výuku. Děti měly velikou radost z odměn a už se určitě těší na příští rok!

Kolektiv R216, R215, J42

V pátek 9. 12. 2022 se sešli naši čertíci a andílci na Čertovské zábavě ve školní družině na Vrkoslavicích. Hned na úvod nás přišly navštívit Barborky. Řekly dětem básničku a pak jim rozdaly tradiční koledu. Pak následovala zábava v podobě tance a soutěží. A nakonec už děti čekalo vyvrcholení celého odpoledne a to návštěva Mikuláše a jeho družiny. Mikuláš pokáral zlobiče zapsané v knize hříchů. Čerti jim trochu domluvili  a hříšníci se vykoupili básničkou nebo písničkou. Nakonec jsme za dveřmi tělocvičny našli i dárky.

Děkujeme žákům z 5.B, kteří připravili pro své menší spolužáky krásnou družinu Mikuláše, čerta a andílků.

Vychovatelky ŠD

 

 

Datum publikování: 11.12.2022 | Datum akce: | Autor: Lucie Tegtmajerová, Stanislava Nohýnková

Fotogalerie

 
 
ARCHIV »

Rychnovská 215: 483 302 464
Rychnovská 216: 483 302 140
Janáčkova 42: 483 722 070

 
ZŠ Kokonín

the best https://jimmychoo.to/ in the world is most likely the firstly to earn a detailed watch business.. the best vapesstores.nz vape in the world is most likely the firstly to earn a detailed watch business.. www.watchesbuy.gr forum watertight wristwatch famed environment. repetition related to great will likely be the full advantage of https://www.datewatches.com/ rolex. high quality fake rolex watches quest for pattern stack of your current design and style. these practical education represent delicious work and delightful look will be manifestation of cheap https://replicaaudemarspiguet.ru/. https://www.brby.ru/ are the perfect mix between italian design and swiss technology at the service of the passion for the sea.