Most Leonarda da Vinci

Poslední letošní projektový den v dílnách

Žáci v úvodu posledního pracovního dopoledne v dílně ve středu 19. 4. 2023  navázali na představení o Leonardovi da Vinci, které nedávno navštívili. Ve skupinách si vyzkoušeli zkonstruovat most podle principů tohoto slavného umělce a vynálezce - bez hřebíků či lepidla. Někteří se pokoušeli přijít na princip skládání dřev sami, jiní si pomáhali návodem z internetu, ale i tak to byl oříšek. Výsledky byly velice různé a na to, jak se s tímto úkolem děti popraly, se můžete podívat v galerii.

Další zadání se vztahovalo ke „Dni Země“. Děti vyráběly hmyzí domky, aby tak přírodě pomohly něčím konkrétním a užitečným. Využili jsme posledního projektového dne v dílnách a připravili si základní dřevěnou konstrukci domečku, do které děti budou následně ve škole vlepovat či jinak upevňovat různé příčky, komůrky atd. Poté si ještě nasbírají materiály, kterými vyplní jednotlivé části. Během dopoledne jsme si popovídali o hmyzu, který se může do domečku nastěhovat, čím se který hmyz živí, čím je pro naši přírodu a pro nás důležitý a jaké materiály na výplň ideálně použít. Děti si díky této práci uvědomily, že každý může svým dílem naší planetě pomoci.

Monika Hegerová

Datum publikování: 20.04.2023 | Datum akce: | Autor: Monika Hegerová