Na cestě po Kittelově kraji…

… sportovně-vlastivědná exkurze 5. B

Ve čtvrtek 15. 6. 2023 ráno vyrazili žáci z 5. B z Vrkoslavic směrem na Krásnou ke Kittelovu domu, kde na ně v zahrádce čekala paní bylinářka a provedla děti světem bylinek. Poté se uvnitř domu dozvěděli mnoho zajímavostí ze života doktora Kittela.

Po krátké svačině už delegace vyrazila na Kopaninu. Cestou děti hrály hry nebo dostávaly úkoly, které nebyly vždy úplně jednoduché a mnohdy se zavařily mozkové závity celému týmu. Na chatu jsme dorazili maličko mokří, protože nás cestou zastihla menší přeháňka. Po vybalení batohů a krátkém odpočinku už páťáci za chatou v lesíku hráli golf.

Odpoledne jsme si poslechli několik kratších pověstí o Kittelovi a děti měly za úkol vymyslet a nacvičit si krátkou scénku na motivy oněch pověstí. Výkony byly perfektní!

Večerní plán byl jasný - rozluštit, kam směřuje naše poslední zastávka. Cílem bylo užít si západ slunce na rozhledně. Ale ani to nebylo snadné, někdo totiž schoval klíč v okolí rozhledny. Po pár minutách už však celá třída stoupala do nebes. No, západ slunce jsme úplně neviděli, ale zato jsme procvičovali svůj orientační smysl při poznávání okolních kopců.

Druhý den jsme vyrazili z chaty už velmi brzy, na Malé Skále na nás totiž čekaly koloběžky. Děkujeme rodičům Kuby Šťovíčka, kteří s námi absolvovali cestu na koloběžkách. Počasí se neuvěřitelně vydařilo. Sluníčko, teplo a drandění na koloběžkách do Dolánek byla nádherná tečka za vydařeným výletem.

Markéta Pokorná, Lucie Tegtmajerová

Datum publikování: 22.06.2023 | Datum akce: | Autor: Lucie Tegtmajerová