Návštěva u hasičů 2014

Návštěva u hasičů 2014 Děti byly nadšené   Závěrečnou částí projektu Hasík bylo pozvání žáků 2. třídy na stanici Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Děti se nemohly dočkat a poctivě si opakovaly, co se naučily při prvních dvou návštěvách kamaráda hasiče v naší třídě. Při prohlídce stanice nevycházely z údivu. Průvodci je zavedli do garáží, prohlédly si veškerou moderní techniku, podívaly se do hasičského auta, obdivovaly hasičský člun, hydraulické nůžky, potěžkaly proudnici,.... Nahlédly i do odpočinkových místností, posilovny, šatny, zkrátka nic jim nezůstalo utajeno. Dozvěděly se o náročné a mnohostranné práci hasičů.  Velké překvapení je čekalo při procházení jedné z chodeb, která byla cvičně „zakouřena", neboť zde zrovna probíhalo požární školení. Obdiv žáků vzbudila i tloušťka a délka tyče, po které se hasiči spouští cestou do garáží k výjezdu.

Na závěr návštěvy složili druháci úspěšně pyramidu ze správných odpovědí a domů si odnesli drobné dárečky............ Ten den se už o ničem jiném ve třídě nemluvilo....

Dana Loudová

Datum publikování: 24.01.2014 | Datum akce: | Autor: