Nejdřív mapuj - mysli, potom běž!

My na okresním přeboru v orientační běhu

V pátek 5. 5. 2023 se naši orientační běžci vydali poměřit své umění v zeleném sportu s ostatními na poli Okresního přeboru škol tentokrát hned za humny – v Srnčím dole. V naší výpravě bylo 8 závodníků a 3 závodnice z celé školy od 1. do 9. třídy.
Po úvodním setkání všech účastníků jsme dostali poslední instrukce a každý byl už zvědavý na Startovku a svůj čas. Honem se převléci, připravit buzolu i čip pro záznam průběhu kontrol. Závodníci vše dobře znají z běžných závodů, jak najdou včas startovací 3 koridory s posunem po 1 minutě. A pak už START! Les v Srnčím dole je charakterem příměstský s množstvím cest a pěšin. Na trati bylo nutno správně je v terénu přečíst a na každém kroku záleží. Do cíle si všichni pěkně závěrečně zafuněli do kopce.
V našem týmu každý zaslouží pochvalu za zvládnutí celého závodu bez chybičky, tedy bez diskvalifikace. Dokonce se podařilo vybojovat 3 skvělá umístění všech barev kovu!
Pro kluky v kategorii hoši 8.-9. třídy ZLATO - VÍTEK ŠTEMBERA a hoši 3. – 5. třídy BRONZ - MICHAL FANTA. Pro družstvo 3.-5.třídy STŘÍBRO – AMÁLKA ORAVCOVÁ, MICHAL FANTA, BONIFÁC DOLEŽAL. Pěkné jsou i ta bramborová 4. místa – AMÁLKA ORAVCOVÁ, MONIKA BLAŽKOVÁ, VIKTOR ORAVEC.
Celá parta orienťáků zaslouží pochvalu za vzornou reprezentaci školy!

Lenka Řehořová

Datum publikování: 10.05.2023 | Datum akce: | Autor: Lenka Řehořová