Newyorská Metropolitní opera hraje pro kokonínskou školu

Giuseppe Verdi - La traviata

V pátek 13. 5. 2016 se zájemci ze 7., 8. a 9. třídy zúčastnili záznamu Verdiho opery La traviata z Metropolitní opery v New Yorku. Metopera už 10 let pořádá přímé přenosy svých představení do kin po celém světě a současně nabízí záznamy nejznámějších oper pro školy. V Jablonci se takovéto školní představení uskutečnilo poprvé a je potěšitelné, že vše vzniklo na základě zájmu našich deváťáků, kteří projevili přání seznámit se s operou. La traviata se ukázala jako ideální volba. Patří ke kratším operám, je velmi melodická a její příběh má co říct i dnešnímu divákovi, navíc nastudování bylo moderní, a tím pádem blízké dnešní mládeži. Musím ocenit, že první setkání s vážnou hudbou všichni zúčastnění výborně zvládli, a všichni tak měli možnost vychutnat si Verdiho nesmrtelné melodie. Pro někoho to možná bylo setkání poslední, ale některé to snad oslovilo, a kdo ví, třeba jsme založili novou tradici filmových záznamů oper pro jablonecké školy.

Dita Dudová

Datum publikování: 16.05.2016 | Datum akce: | Autor: