Objevování a učení s programem Mise duha a Živák – Sluneční soustavou

1. A a 5. A v iQLandii

Vzdělávání a zábava se střetávají v jednom z nejzajímavějších edukačních center pro děti v iQLANDII a iQPARKU.

S první třídou jsme měli možnost prozkoumat fascinující svět v rámci programu Mise duha, který je navržený speciálně pro nižší třídy a je plný interaktivních aktivit a experimentů. Rozvíjejí nejen znalosti dětí, ale i jejich zvídavost a kreativitu.

Každý krok v parku byl plný nových objevů a překvapení. Jedním z nezapomenutelných okamžiků bylo experimentování s pipetováním, kde se děti dozvěděly, jak se tvoří různé barvy a jakým způsobem můžeme smícháním základních barev vytvořit celou škálu odstínů. Další zastávkou byla zóna věnovaná porozumění vzniku duhy a procesům, které stojí za tvorbou barev. Zábavnou a interaktivní formou děti zjišťovaly, že duha není jen magickým jevem, ale důsledkem rozptýlení světla v kapkách vody.

Pro pátou třídu byl vybrán program Živák - Sluneční soustavou v planetáriu. Děti se do programu mohly aktivně zapojit, řadily planety podle vzdálenosti od Slunce a poté zhlédly několik projekcí s danou tematikou.

Po skončení programů jsme zbývající čas využili k poznávání dalších expozic o lidském těle a smyslech. iQLANDII a iQPARK jsme opouštěli s hlavou plnou nových znalostí a dojmů, ale také s novým nadšením a motivací pro další učení a objevování.

Den plný zážitků a poznání se nám moc líbil.

Radka Hostašová, Andrea Halamová

Datum publikování: 23.04.2024 | Datum akce: | Autor: R. Hostašová