Objevujeme nová zákoutí ČESKÉHO RÁJE

Školní výlet 1. a 2. A

Žáci I. A a II. A se vydali během exkurze v úterý 20. 6. 2023 trasou z Rovenska pod Troskami při soutoku Václavského potoka s Veselkou na průzkum okolní malebné krajiny. Proslulá zvonice u kostela byla prvním zastavením. Další putování vedlo přes Borecké skály, kde na nás čekala kamenná želva z pískovce. Čechova vyhlídka s nejkrásnějším výhledem na Trosky byla velikým překvapením pro každého účastníka. Největší dobrodružství prožili žáci pod skalami v údolí skal při hledání jeskyně s pekelným vchodem. Jeskyně se našla, naštěstí se vchod neotevřel, proto se mohlo v plném počtu pokračovat do Borku pod Troskami. Motomuzeum plné motorek, kol, koloběžek i trojkolek přivítalo naše žáky v plné kráse. Oblečená pionýrka měla být nápovědou pro motorku, která učarovala všem nejmladších motorkářů. Dnešní generace dětí pojem pionýr (fichtl, pincek) už nezná a bylo veselé, jaké názvy daly děti bývalé uniformě pionýrů. Díky pěknému počasí se společný výlet vydařil a závěrečná jízda přeplněným vlakem domů už nikomu nevadila.

Jana PATKOVÁ

Datum publikování: 22.06.2023 | Datum akce: | Autor: Jana Patková