Ocenění ve výtvarné soutěži - Namaluj si venkov

Mimořádný úspěch vrkoslavických výtvarníků

S výtvarným kroužkem naší školní družiny jsme se zapojili do 1. ročníku výtvarné soutěže "Namaluj si venkov", kterou vyhlásil Spolek pro obnovu venkova pod záštitou Senátu PČR.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích - 1. a 2. třída, 3. až 5. třída. Témata byla - Život na farmě, Procházka v přírodě a Vesnická řemesla. Řemesla nás oslovila natolik, že jsme vytvořili 8 maleb na hedvábí, které jsme do soutěže zaslali.

Účast byla ohromující, neboť bylo doručeno 5000 prací z 500 ZŠ.

Dne 11. 6. 2024 v Senátu PČR proběhla vernisáž a slavnostní vyhlášení a předání cen těm nejlepším za přítomnosti předsedy Senátu pana M. Vystrčila, senátorky paní J. Smotlachové, europoslankyně paní V. Vrecionové, zástupců Spolku pro obnovu venkova a členů poroty.

V tomto opravdu neskutečném množství prací získala za obrázek Včelařka

1. místo v kategorii Vesnická řemesla
                                                            Julie Bukvicová z 2. B

Celý soubor našich děl získal pak i mimořádnou  cenu za soubor prací.

Perníkářka - Adéla Fišerová 2.B

Lesník - Karolína Šírová

Dřevorubec - Aleš Lahoda

Zvěrolékařka - Anna Kysilková

Květinářka - Ema Duchovičová

Sadař - Natálie Mečířová

Farmář - Aneta Kratochvílová

Oceněné a vybrané práce budou zdobit Chodbu místopředsedů Senátu do konce června a stanou se součástí i jiných výstav.

Vítězové a ocenění si domů odvezli výtvarné balíčky a diplomy, ale i krásné zážitky z velmi pěkného odpoledne.

Moc blahopřeji všem oceněným výtvarníkům a těším se v novém školním roce na další krásná díla.

Soňa Havrdová

Datum publikování: 17.06.2024 | Datum akce: | Autor: Soňa Havrdová