Ohlédnutí za lyžařským výcvikem

Pár modřin a puchýřů, ale především spokojenost

Výcvik z pohledu učitele:

Ve středu 12. února 2020 jsme  v lyžařské výzbroji a plni očekávání  vyrazili na svahy lyžařského střediska Severák.

Dvacet sedm žáků ze třídy 7. A a 7. B bylo rozděleno do dvou skupin podle lyžařských schopností a dovedností. Během tří dnů, které jsme trávili na sjezdových tratích, se nám několikrát vystřídalo počasí. Od mírně zatažené oblohy, přes nepříjemné sněžení s větrem, ve čtvrtek následoval slunečný den a v pátek nás v poledne vyhnal ze sjezdovky dokonce déšť.

Následoval víkend a v pondělí jsme statečně vyrazili do běžeckých stop v Bedřichově. Celá řada stála na běžkách úplně poprvé v životě a všichni se úkolu přemístit se na běžkách na rozcestí u Gregorova kříže a následný den až na Hřebínek zhostili na výbornou.

Až na mnohé modřiny z pádů na sjezdovkách i běžkách a z několika puchýřů z běžeckých bot jsme výcvik ustáli bez zranění a s pozitivními hodnocení ze stran žáků i pedagogů.

Iva Kočíbová

Lyžařský výcvik pohledem žáka 7.B:

Náš lyžařský výcvik začal ve středu 12. 2. a skončil v úterý 18.2. Legrace byla už ve skibusu, který nás každý den ráno v 7,30 odvezl na Bedřichov. První tři dny jsme strávili na sjezdových lyžích na Severáku. Někteří již měli předchozí zkušenosti se sjezdem, a to i na sjezdovkách v Alpách, takže tady to pro ně byla „brnkačka", někdo stál na lyžích poprvé a měl se co učit. Ale zvládli jsme to všichni dobře, moc jsme si to užili, i když nám počasí zrovna nepřálo – byla mlha a mnoho z nás po návratu domů zbytek dne odpočívalo, protože těla dostala zabrat a čerstvý vzduch nás unavil. Výcvik zahrnoval mnoho volných jízd a poslední den proběhla soutěž ve slalomu.

Po třech dnech lyžování byl víkend, přes který jsme si odpočinuli a nabrali sílu na další dva dny výcviku na běžkách. Běžecký výcvik se konal opět na Bedřichově. První den jsme jeli přes Novou louku, Gregorův kříž až pod Hřebínek. Druhý den jsme jeli stejnou trasou a dojeli jsme až na Hřebínek – to už nám to šlo o poznání lépe. I tato část lyžařského výcviku byla zábavná, ale bohužel nám ho ukončilo nepříznivé počasí, kdy poslední den pršelo. Ve škole jsme dostali diplomy za naše výkony, ať již fyzické či duševní, kdy někteří z nás vyhráli sami nad sebou při různém boji - od puchýřů až po úskalí s lyžařskou výzbrojí.

Lyžařský výcvik byl fajn, děkujeme našim učitelům a doufáme, že bude opět nějaká akce mimo školu, která nás něco naučí a utuží vztahy mezi námi ve škole a zažijeme při ní mnoho zábavy.

Michaela Kotková

Datum publikování: 23.02.2020 | Datum akce: | Autor: Iva Kočíbová, Michaela Kotková