Prvňáčci z naší školy

navštívili Festival dětského čtenářství v Liberci

Prvňáčci z naší školy se společně zúčastnili letošního Festivalu dětského čtenářství v Liberci. Měli možnost zažít kouzlo knihy zcela novým způsobem, a to prostřednictvím scénického čtení a autorského čtení, které bylo pro ně připraveno.
Scénické čtení slavné dětské knihy Kvak a Žbluňk od Arnolda Lobela proběhlo v Naivním divadle, které je proslulé svým originálním a kreativním přístupem k divadelním inscenacím pro děti. Děti se aktivně účastnily čtení, na chvíli se staly součástí čtyř příběhů žabáků Kvaka a Žbluňka.
Po zážitku z divadla se děti přesunuly do knihovny, kde je čekalo autorské čtení knihy Ten šnek má flek od spisovatelky Vladimíry Staňkové. Tato kniha se věnuje příběhu o šnekovi, který se od ostatních liší svým jedinečným flekem. Spisovatelka děti okouzlila svým přednesem a přiblížila jim nejenom hlavní postavu, ale i poselství o tom, že každý je jedinečný a že je důležité přijímat ostatní takové, jací jsou.
Z návštěvy festivalu si prvňáčci odnesli nejen krásné zážitky, ale také nové přátele a inspiraci k dalšímu čtení. Bylo úžasné sledovat, jak se děti nadšeně bavily o knížkách a sdílely své dojmy z představení. Takovéto akce jsou důležité nejen pro podporu čtenářské gramotnosti, ale také pro rozvoj představivosti a tvůrčího myšlení našich nejmenších.
Festival dětského čtenářství nám ukázal, jak velký vliv může mít literatura na dětský svět a jaké skvělé zážitky může přinést.

Radka Hostašová, Lenka Řehořová, Andrea Koutová

Datum publikování: 10.06.2024 | Datum akce: | Autor: R. Hostašová