První pomoc prožitkem

Projektový den 7. tříd

V úterý 30. 5. 2023 si naši sedmáci na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je muset být schopen někomu pomoci. Po loňském teoretickém kurzu od Českého červeného kříže jsme letos přistoupili k formě simulující realitu. Během projektového dne „První pomoc prožitkem“ děti na 4 stanovištích ČČK ošetřovaly zraněné (za dohledu záchranáře) a diskutovaly o provedené pomoci – řešily dušení drobným předmětem, oživování, mdloby, otevřenou zlomeninu, odřeniny, pád ze stromu, cizí těleso, ale i samotné volání na záchranku. Krom toho své znalosti zúročily v únikové hře na dané téma a nakonec pro ČČK Jablonec nad Nisou i vytvářely reklamní plakáty. Touto cestou děkujeme za pomoc i našim statečným deváťákům, kteří pomáhali jako zranění figuranti. Ostatní třídy v těchto dnech procházejí počátečním dvouhodinovým kurzem první pomoci. Věříme, že nabyté znalosti děti nebudou muset nikdy využít, pokud však ano, budou vědět jak na to.

Kateřina Matulová

Datum publikování: 03.06.2023 | Datum akce: | Autor: Kateřina Matulová