Ptačí hodinka 2024

Beseda o ptactvu ve 3. A

S čím dál teplejšími zimami v Česku zimují i ptačí druhy, které dříve odlétaly na zimoviště do Středomoří. Pozorování ptactva v okolí naší školy je vždy zajímavé a přesvědčuje nás o skutečnosti, že se u nás v přírodě zatím vyskytuje docela hodně ptactva i druhů.
Zajímavosti o ptactvu okolní přírody přednesl žákům na prvním stupni odborník na slovo vzatý. Byl to pan Ing. et Ing. Marek Drápal, Ph.D., který environmentální tématiku má v malíčku. Dokáže žákům o přírodě vyprávět poutavě a vždy přinese zajímavé fotky i videa přímo z okolní přírody Kokonína.
Co se dětem během zimního období podařilo? Postarat se o krmítka pravidelným přikrmováním a naučily se udělat jednoduché krmítko ze šišek, ze kterých se smažily nejprve získat semena pro případné množení dřevin.
Mezi největší zážitek pozorování ptactva v okolí školy během února patřila žluna zelená, která se procházela v trávě na školní zahradě a bezstarostně si hledala v trávě potravu. Jak je vidět, letošní zima je k ptactvu přívětivá.

Jana Patková

Datum publikování: 15.02.2024 | Datum akce: | Autor: Jana Patková