Řežeme, brousíme, vrtáme

IV. A v dílnách

V páteční dílně 14. 10. 2022 si třída užila spousty různorodých činností. Začalo se rozřezáním prken na jednotlivé domečky, seříznutím střech - každému díky tomu vyšel originál. Poté následovalo dorovnávání pilníky a dobroušení smirkovým papírem. Děti se naučily poznávat různé hrubosti smirkového papíru a také si několik hrubostí vyzkoušely i v praxi. Dále jsme si ukázali, co je to nebozez a jak se s ním pracuje. Děti si navrtaly dírky, zašroubovaly do nich skobičky a to i s použitím kombinaček a potom u stojanové vrtačky si s pomocí dozoru vyvrtaly dírku na zavěšení. Nakonec  si každý vyzdobil vlastní „fasádu" vypalovačkou do dřeva. Vypalovačka s různými nástavci byla stanovištěm, kde se každý rád zdržel nejdéle. A na celý proces výroby i výsledky snažení obou skupin se můžete podívat do fotogalerie.

Monika Hegerová

Datum publikování: 17.10.2022 | Datum akce: | Autor: Monika Hegerová