Soutěž mladých zdravotníků 2018

Soutěžila 3 družstva

Dne 2. května 2018 se tři pětičlenné týmy naší školy zúčastnily „Soutěže mladých zdravotníků“. Za druhý stupeň pod vedením velitelky Jany Hympánové soutěžili: Vítek Sovtan, Kristína Ščerbová, Tereza Viktorová a Michal Mečíř. Za první stupeň pod vedením velitele Marka Smetánky: Tamara Folková, Adéla Jahodová, Vítek Šubr, Barbora Machatá. Pod vedením velitele Martina Voštery: Martin Grech, Petr Rieger, Eliška Bartáková a Eliška Frýdová. Hlavním úkolem v soutěži bylo ukázat schopnost reagovat ve vypjatých situacích a pomoci člověku, který je v ohrožení zdraví a života. Letošní Hlídky mladých zdravotníků byly na počest výročí 100 let České republiky. Děti ošetřovaly zraněného vojáka, účastníky demonstrace, předvedly znalosti a dovednosti obvazových technik a transportování raněných. Byla připravena také nesoutěžní stanoviště – hasiči, armádní zdravotníci, dopravní policisté, vězeňská služba, Útulek Dášenka a další.

Soutěže se zúčastnilo 19 týmů z okresu Jablonec nad Nisou. Náš tým z druhého stupně se umístil na pátém místě, týmy z prvního stupně na sedmém a jedenáctém místě.

Všechny děti si zaslouží pochvalu za statečnost a nasazení, s jakým soutěžily.

Radka Hostašová

Datum publikování: 10.05.2018 | Datum akce: | Autor: