Stavíme mosty

8.A a 8.B na SPŠ Stavební v Liberci

Dne 1. 2. 2023 a 8. 2. 2023  se naši žáci z osmých tříd zúčastnili projektového dne na SPŠ Stavební v Liberci.

Střední škola pro nás zařídila autobusovou dopravu, a tak bylo naše cestování o hodně jednodušší. Třídy byly rozděleny do dvou skupin. První skupina dostala za úkol vymodelovat mostní konstrukci, nebo rozhlednu. Tato stavba měla unést alespoň nějaké závaží. Na obrazovce byly obrázky mostních konstrukcí a rozhleden, které bylo možné napodobit. Vyhrál tým, který nazval svůj most Sedmomost, a rozhledna skupiny číslo 5. Jmenovitě to byly Waishauptová Tereza, Lenčéšová Aneta, Husnik Karolína, Parukava Nastassia a to za mostní konstrukci. Veliký úspěch měla rozhledna, která překonala všechny školy, které se projektového dnu na stavebce dosud zúčastnili. Tým byl ve složení Maternová Nikola, Svoboda Jan, Jahodová Marie, Kožíšková Adéla. 

Druhá skupina byla v počítačové učebně. Zde byli seznámeni s vysoce moderní výpočetní technikou, a dokonce si mohli vyzkoušet i práci s virtuální realitou. Na počítačích si žáci zkoušeli modelování v programu Lumion, který je používán v praxi pro vizualizace staveb. 

V deset hodin jsme všichni dostali svačinu a po krátké pauze se skupiny prohodily. Žáky tento projektový den natolik ohromil, že se loučily se zdejšími pedagogy potleskem. Autobus nás zavezl zpět ke škole a následovalo krátké zhodnocení celé akce v dílnách naší školy. 

Děkujeme SPŠ Stavební v Liberci za již už tradiční zorganizování celé akce a prohloubení vztahů mezi oběma školami.  

K. Syrová a D. Mynář

 

Datum publikování: 10.02.2023 | Datum akce: | Autor: David Mynář

Fotogalerie

 
 
ARCHIV »

Rychnovská 215: 483 302 464
Rychnovská 216: 483 302 140
Janáčkova 42: 483 722 070

 
ZŠ Kokonín