Tohle všechno mohlo být vaše!

Třeťáci po stopách místní historie

V podzimním krásném počasí třeťáci na Vrkoslavicích objevovali historii bývalé obce a také známou místní pověst O Čertově kameni. Na zahradě si skupinky vyzkoušely, jak hbitě a promyšleně dokáží sestavit slova pověsti z dřevěných pylonů a poté se také podrobnější děj příběhu přečetl z knihy Ďáblův doktor.
Při procházce jsme našli pověstnou jedli i znamení v kameni od čertova ocasu. Kdo prohlásil: „Tohle
všechno mohlo být vaše!“ Kterým oknem se asi do kostelíka díval Košvanc a jeho přítel? Byla už tenkrát u kaple postavena fara? Proč jsou poblíž školy dva pomníky a co nám připomínají? Komu sloužila naše škola po jejím postavení? Stála dříve naše škola, nebo blízký Petřín? Všichni třeťáci již odpovědi znají a určitě si vše dobře zapamatují i díky zajímavému učení venku, které nám příjemně doprovodilo i sluníčko!

Lenka Řehořová

Datum publikování: 29.10.2022 | Datum akce: | Autor: Lenka Řehořová