Tonda Obal na cestách

zavítal do Kokonína

Ekologie a ochrana životního prostředí jsou důležitými tématy, která se stále více dostávají do popředí veřejného povědomí. Třídění odpadu je jedním z nejjednodušších způsobů, jak mohou děti přispět k ochraně životního prostředí. Učí je to nejen odpovědnosti za jejich vlastní akce, ale také důležitosti recyklace a minimalizaci odpadu.
Oba první stupně naší školy navštívili lektoři s programem Tonda Obal na cestách. Vzdělávací projekt je zaměřen na třídění odpadu v České republice, cílem je podpora vědomí odpovědnosti za životní prostředí.
Žáci se během programu učili rozeznávat základní druhy odpadu, ujasnili si, co patří do barevně označených nádob na odpad, co je potřeba odvážet do sběrného dvora. Vyzkoušeli si třídit odpad a dozvěděli se o jeho dalším využití. Viděli filmové ukázky ze zpracování odpadů, seznámili se s některými recyklovanými výrobky. Program dětem přinesl důležité informace, zážitky i zábavné aktivity.
Děti se seznámily s významem třídění odpadu, mohou se stát aktivními ochránci životního prostředí a přispět tak k vytvoření lepší a čistší budoucnosti pro všechny.

Kolektiv učitelek prvních stupňů ZŠ

Datum publikování: 09.04.2024 | Datum akce: | Autor: Radka Hostašová