Učíme se lyžovat aneb vzhůru do hor!

Lyžařský výcvik 7. tříd

Žáci 7. tříd zahájili 1. února 2023 lyžařský výcvik, který za týden všichni zdárně dokončili. Byli rozděleni na běžkaře a sjezdaře. Skupinu běžkařů vedla paní učitelka Rozkovcová a Matulová, skupinu sjezdařů pan učitel Vondráček, paní učitelka Havlištová a Koutová.

Spolu s běžkaři jsme absolvovali výcvik na Kolečku v Břízkách, kde na nás první dva dny čekalo velké množství sněhu a silný vítr. S nevlídným počasím jsme si však poradili a nic nás neodradilo od lyžařských aktivit. První dny jsme se učili klasickou techniku, nechyběly ani různé hry na sněhu. Naučili jsme se také to, jak správně namazat běžky voskem. Další týden nás přivítalo slunečné počasí, které nám po zbytek výcviku opravdu přálo. Mohli jsme tak zkusit další techniku – bruslení. Předposlední den si žáci zazávodili na dvoukilometrovém okruhu, kde mohli zvolit libovolnou techniku. Za odměnu jsme se poslední den výcviku vypravili na běžkařský výlet do Bedřichova. Z Královky jsme na běžkách dojeli až na Chatu Severák, kde jsme se setkali s naší skupinkou sjezdařů. Po krátkém odpočinku a milém setkání jsme se vrátili na Královku, kde jsme si dali za odměnu „královský“ oběd.

Sjezdaři absolvovali výcvik ve SKI areálu Severák na Bedřichově. Každý den je tam i zpátky dopravil SKI bus. Žáci byli první den rozděleni na začátečníky a pokročilé. Někteří na lyžích stáli opravdu poprvé v životě, ale na výcviku se parádně rozjezdili a na konci byli schopní sjet sami celý kopec. Na chatě Severák měli žáci své zázemí, kde se každý den naobědvali a nasvačili. Také si zde nechávali lyže. Počasí sjezdařům přálo až druhý týden. Zpočátku také odolávali silnému větru a sněžení, ale všichni to zvládli s grácií.

Výcvik jsme si všichni moc užili a máme na co vzpomínat.

Mgr. Nikola Rozkovcová

Datum publikování: 11.02.2023 | Datum akce: | Autor: Nikola Rozkovcová