V.B ve Velkých Hamrech

Muzeum energie

S žáky páté třídy pravidelně navštěvuji muzeum obnovitelných zdrojů energie, které se nachází ve funkční vodní elektrárně bývalé textilní továrny SEBA ve Velkých Hamrech – Mezivodí. Mohou si tam na vlastní kůži vyzkoušet například pohon autodráhy pomocí slunečních kolektorů, roztočit větrný mlýn, pustit si zmenšený model turbíny nebo vyrobit blesk.

O výrobě elektrické energie jsme se učili, tudíž si žáci mohli v praxi učivo ověřit. Pan průvodce musel trochu zvýšit hlas, jelikož byla vodní elektrárna v provozu, nicméně  děti byly pozorné a se zájmem sledovaly hodinovou prohlídku. Všem doporučuji.

M. Spanilá

Datum publikování: 01.06.2016 | Datum akce: | Autor: