Vánoční nastává čas

Adventní setkání na prvních stupních

Předvánoční setkání dětí, rodičů i prarodičů se stalo již tradicí. Letos se uskutečnilo v úterý 12. prosince. Společné pěvecké vystoupení školáků zahájilo adventní trhy spojené s dílničkami. Během kulturního programu nechybělo vystoupení sólistů jak ve zpěvu, tak ve hře na hudební nástroje i v recitaci. Po skončení kulturního programu už účastníky společného odpoledne čekaly tvořivé dílničky, o které se postarali všichni pracovníci školy. Kdo nechtěl tvořit, mohl si zakoupit v krámečku hotové výrobky z tvořivých dílniček školních družin i keramické dílny. Příjemné bylo i občerstvení během celého odpoledne ve školní kavárničce v podobě ochutnávky cukroví i vánočního čaje.

O dva dny později, 14. prosince, jsme vánoční atmosféru nasáli na Vrkoslavicích. Adventní setkání zahájilo vystoupení školního pěveckého sboru, ve kterém své andělské hlasy předvedli naši výborní zpěváci a zpěvačky. Tvořivé a zručné maminky si připravily dílny, ve kterých se vyřádili malí i velcí. K dispozici byl prodejní stánek, jenž i letos nabídl pestrou paletu výrobků. V jídelně jste za doprovodu vánočních koled mohli ochutnat výborný svařák. Kdo na něj neměl zrovna chuť, ten mohl zvolit alternativu v podobě kávy nebo čaje. Pro nejmenší byla připravena horká malina. A samozřejmě k Vánocům neodmyslitelně patří cukroví, o které se postaraly šikovné maminky (a určitě i tatínkové). Novinkou letos byl “Strom přání” neboli fotokoutek, ve kterém jste se mohli vyfotit buď s předem připraveným přáním, nebo byla možnost napsat si vlastní.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravách. A teď už je čas vyhlížet Ježíška!

Kolektiv R215 a J42

Datum publikování: 18.12.2023 | Datum akce: | Autor: Jana Patková, Lucie Tegtmajerová