Velikonoční projektové dny výtvarné výchovy

Během března proběhly tyto dny v obou prvních třídách.

Tematicky se projekt nesl v duchu blížících se Velikonoc. Malí umělci malovali jarní květiny, ale ztvárnili i symboly Velikonoc. Tak jsou výsledkem jejich výtvarných děl slepičky, zajíčci, peříčka, malovaná vejce, návrhy velikonoční kolekce ponožek, ale i krasličky.

Děti malovaly nejen barvami, kreslily a zdobily otisky nebo knoflíčky, ale vyzkoušely i mramorování holicí pěnou. Jedna skupina připravila i maxi velikonoční omalovánky ve tvaru vejce na Den otevřených dveří.

Děti během výtvarného dopoledne vyzkoušely různé techniky, pracovaly s velkým zaujetím a zbyl i čas na písničku nebo taneček.

Velikonoční výzdobu před školou v Janáčkově vytvořili výtvarníci z výtvarného kroužku ŠD společně se 4.B. Předzahrádku zdobí tak na 30 kraslic, které barvami rozzářily probouzející se jarní přírodu.

Přejeme všem veselé Velikonoce a koledníkům bohatou koledu!

Naši prvňáčci, Soňa Havrdová a Lenka Zahradníková

Datum publikování: 02.04.2023 | Datum akce: | Autor: Soňa Havrdová