Veselé zoubky

v 1. A a 1. B

Prvňáčci naší školy se zapojili do 11. ročníku preventivního programu „Veselé zoubky“, který pro ně připravila dm drogerie markt s.r.o. Tento program přináší zábavný a praktický přístup k výuce o ústní hygieně.

Cíle programu zahrnují vzdělávání o správné péči o zuby, prevenci zubního kazu a podporu zdravých návyků. Pro dosažení těchto cílů program nabízí interaktivní výukový program, zábavně – vzdělávací film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek“, herní aktivity, pracovní listy pro každého žáka, praktické ukázky péče o chrup.

Děti získaly základní znalosti o tom, jak správně pečovat o své zuby, seznámily se s faktory vedoucími k vzniku zubního kazu a jiných zdravotních problémů. Dozvěděly se, jak jim předcházet. Vyzkoušely si správné techniky čištění zubů a používání hygienických pomůcek.

Na závěr programu děti dostaly preventivní balíčky s dětskou zubní pastou, kartáčkem na zuby a samolepku s návodem, jak správně čistit zoubky.

Jsme rádi, že můžeme podporovat zdraví a pohodu našich prvňáčků tímto inovativním způsobem.

Radka Hostašová, Lenka Řehořová

Datum publikování: 22.03.2024 | Datum akce: | Autor: Radka Hostašová