Výprava do středověku

Společný výlet 1. A a 1. B

Společná parta školáků z 1. A i 1. B se vypravila za poznáním života na středověkém hradu Kost. Poměřili jsme si své síly a šikovnost v hradním trojboji – lukostřelba, přetahování lanem a vrh gotickou sekyrou. Zajímavou prohlídku hradu doprovázela spousta zajímavostí. Víte, jak se nazývala středověká toaleta? Proč mají kameny ve zdivu hradu často díru uprostřed? Které pohádky se tady natáčely? Kolik vojáků hlídalo hrad? Jaké kuchyňské nádobí nese název spořilka? Zeptejte se prvňáků, jsou zase o něco moudřejší!

Za dalším novým zážitkem jsme si zašli před brány hradu, kde na nás čekala skupina dravců se svým sokolníkem. Poznali jsme hned několik dravých ptáků a viděli jejich neohrožený let do okolních stromů i jejich poslušné návraty ke svému pánovi. Pohladit si či podržet opeřence na své ruce mohl každý z nás!

Závěrečnou tečkou se stalo šermířské divadelní představení. Z hlediště se ozýval úžas při použití ohně, ale i smích při komickém zápolení středověkých bojovníků.
Nakonec nesmělo chybět zakoupení hradních suvenýrů a dobrot. Dešťové kapky doprovodily až závěrečné hry v prostorách občerstvení, ale nikomu to náladu nezkazilo.

Těšíme se zase znovu na další zajímavé výpravy se společnou partou prvňáků!

L. Řehořová, P. Valtová, R. Hostašová

 

Datum publikování: 17.06.2024 | Datum akce: | Autor: L. Řehořová

Fotogalerie

 
 
ARCHIV »

Rychnovská 215: 483 302 464
Rychnovská 216: 483 302 140
Janáčkova 42: 483 722 070

 
ZŠ Kokonín