Vyprávění o Ukrajině

Maminka žáka vyprávěla

Žijí mezi námi, v naší vlasti a možná o nich tak málo víme. Lidé jiných národností, podobně jako Ukrajinci. Pozvali jsme k nám do třídy na besedu o její rodné zemi maminku našeho žáka, paní Horákovou. Velmi poutavé povídání doplněné o spoustu zajímavých informací, které jsme hned srovnávali s naší vlastí, si paní Horáková výborně připravila a zaujala všechny žáky II.B. Děti se nadšeně vyptávaly a srovnávaly také azbuku s naší latinkou. Na závěr nám paní Horáková přečetla pohádku v ukrajinštině a napsala každému jeho jméno v azbuce. Jirka Horák nám přednesl ukrajinskou básničku a také hravě vyjmenoval celou tamní abecedu. Milou sladkou tečkou byla krásná velká bonboniéra z této země.

Lenka Řehořová

Datum publikování: 21.06.2016 | Datum akce: | Autor: