Za dobrodružstvím s knížkami

Festival dětského čtenářství

Děti ze třetí a čtvrté třídy naší školy navštívily ve středu 7. června 2023 třídenní festival zaměřený na podporu a rozvoj dětského čtenářství. V Krajské vědecké knihovně v Liberci se setkaly s  českými spisovateli, objevily knižní novinky a dozvěděly se spoustu zajímavostí o vzniku knížek, o spisovatelích a ilustrátorech.

Třeťáci se zúčastnili čtenářské dílny s novými tituly – Domino, poté na ně čekala kouzelná Zahrada Jiřího Trnky, kde se aktivně zapojili do děje knížky, vstupovali do rolí, vytvářeli živé obrazy s lektorkou Lucií Mecovou.

Žáci čtvrté třídy si užili besedu s Lucií Hlavinkovou o knížce Mnohokluk - dobrodružném sci-fi příběhu, kde je kladen důraz na přátelství a snahu překonat sám sebe.

Součástí Festivalu dětského čtenářství byl také Festival deskových her. Všichni si den plný knížek, čtení a her užili a těší se na další čtenářské zážitky.

Radka Hostašová, Andrea Halamová

Datum publikování: 11.06.2023 | Datum akce: | Autor: Radka Hostašová