Za hvězdami do Prahy

Žáci 2. A, 4. B a 5. A vyjeli na exkurzi do Prahy

Žáci 2. A, 4. B a 5. A vyjeli v úterý 23. května 2023 na exkurzi do Prahy. Cílem exkurze byly tyto pamětihodnosti: Štefánikova hvězdárna, Petřínská rozhledna, Zrcadlové bludiště, Loreta se zvonkohrou, Nový Svět, Pražský hrad a katedrála sv. Víta. Jaké to na exkurzi bylo, napsali žáci ve své slohové práci:

V úterý jsme jeli se školou na výlet do Prahy. Navštívili jsme planetárium, Petřín, zrcadlové bludiště a chrám sv. Víta. Ještě jsme navštívili Loretu. Od chrámu sv. Víta jsme šli k autobusu, který nás odvezl zpátky ke škole.
Nejvíc z celého výletu se mi líbil Petřín, protože z něj byl nádherný výhled. V hvězdárně jsme měli
přednášku o vesmíru a ještě jsme se mohli podívat dalekohledem a pak jsme si mohli něco koupit.
Škoda, že jsme nestihli Karlův most a metro.
Výlet se mi moc líbil a těším se, až zase pojedeme do Prahy.

Filip Sokol, IV. B

V úterý jsme vyrazili do Prahy. Šli jsme se podívat do Štefánikovy hvězdárny. Měli jsme tam půlhodinový program o planetách. Potom jsme vyrazili na rozhlednu Petřín. Kdo chtěl, mohl vylézt až nahoru. Pod Petřínem bylo možno zakoupit si občerstvení. Blízko Petřína bylo zrcadlové bludiště, tak jsme si ho prošli. Potom jsme došli až ke chrámu sv. Víta. Vevnitř to bylo moc hezké. Šli jsme se podívat na Pražský hrad. Pod Pražským hradem už stál autobus a jeli jsme zpátky do Vrkoslavic.

Kája Auerová, IV. B

Datum publikování: 30.05.2023 | Datum akce: | Autor: Jana Patková