Žáci VII. třídy ve STŘEVLIKU.

Žáci VII. třídy ve STŘEVLIKU. Člověk a kůň V úterý 22.5.2012 se žáci sedmé třídy zúčastnili v rámci ekologické výchovy zajímavého programu „ Člověk a kůň". Akce se konala v Ekocentru v Oldřichově v Hájích. Celé dopoledne probíhalo venku v přírodě za krásného slunečného počasí. Děti se seznámily s plemeny koní, které v centru chovají, ale hlavně si měly možnost vyzkoušet, jak se o koně správně starat. Takže po úvodních všeobecných informacích dostaly do ruky lopaty, hrábě, košťata a hurá do práce. Řádně vyčistit stáje, znovu podestlat a zajistit krmení nebylo úplně jednoduché. Pak následovalo hřebelcování a odměnou za práci jim bylo osedlání dvou hřebců. Každé z dětí mělo možnost se na koni projet. To se jim líbilo asi ze všeho nejvíc, protože většina z nich seděla na hřbetu koně poprvé v životě.

Datum publikování: 28.05.2012 | Datum akce: | Autor: