Zahradní slavnost na Vrkoslavicích

Spolek rodičů Vrkoslavice pořádal ve čtvrtek 9. 6. 2022 zahradní slavnost, na kterou byli pozváni žáci, rodiče i zaměstnanci budovy Janáčkova 42 i další fanoušci naší školy.

Program byl pestrý a tak hned od 15 hodin se bylo na co těšit.

Představil se školní sbor, kroužek aerobiku, novoveské mažoretky  a na konci skvělý a zábavný kouzelník

Po celé školní zahradě byly tvořivé dílničky i sportovní stanoviště, které vedli rodiče našich žáků. Kdo měl chuť, mohl si vyrobit např. korálkovou klíčenku, veselý kamínek, krabičku, pískovaný obrázek, naaranžovat ikebanu, nebo se převléknout a zapózovat v divadelním kostýmu. Někteří si troufli i na Kvíz o naší škole.

Sportovci si přišli na své v parku, kde na ně čekal orientační běh. Za zkoušku stála i chůze na chůdách nebo tenis na kurtu.

Kdo dorazil v nazdobeném klobouku, nebo se zúčastnil foto výstavy, ten měl poukázku na zmrzlinu zdarma v pojízdném stánku Chauwess. A že v něm měli zmrzlinu a kávu opravdu výbornou! Bylo to jedno z nejoblíbenějších stanovišť naší slavnosti!

Pitný režim doplnil  nealkoholickými nápoji tradičně pan Fukal a moc mu za to děkujeme. Ve školní jídelně se tvořila dlouhá fronta u připravené losovací hry Štěstěna. Hra se moc líbila, každý si chtěl domů vylosovat výherní dárek, překvapení od našich sponzorů.

Během slavnosti byla vyhlášena výtvarná soutěž a vítězové odměněni. Výtvarná díla  našich šikovných žáků zdobila celou školní zahradu.

Přesně v 17 hodin zazpíval sbor písničku Pátá už odbila a to byl pokyn pro 5.B, která se na zahradní slavnosti loučila s naší vrkoslavickou školou. Obě třídní učitelky páťáků, paní učitelky L. Řehořová a  M. Spanilá, se společně s dětmi rozloučily a předaly jim krásné vzpomínkové klobouky. Tablo páťáků bylo vystavené v altánu.

Naštěstí nám počasí přálo, a tak celé zábavné odpoledne dopadlo k naší spokojenosti.

Velké poděkování patří Spolku rodičů Vrkoslavice, všem zaměstnancům školy za pomoc s organizací slavnosti, rodičům za vedení stanovišť i napečení velkého množství sladkých buchet a koláčů.

Moc děkujeme i panu Lejskovi z Městské policie v Jablonci nad Nisou za hudební produkci po celou dobu slavnosti.

Už teď se nemůžeme dočkat dalšího ročníku zahradní slavnosti, kde se zase všichni společně potkáme!

Za rok na zahradě ahoj!

Kolektiv učitelek z Vrkoslavic