Země se otvírá

I vrkoslavická družina si připomněla Týden Země.

Ve ŠD v Janáčkově jsme uspořádali Týden otevírání Země. Odstartovali jsme pranostikou "Na sv. Jiří, vylézají hadi a štíři". U nás tedy spíše ještěrky. Vyprávěli jsme si o tom, které pověry a přísloví se k tomuto svátku dříve vázaly. Hady, ještěrky i štíry jsme si pak namalovali křídami na školní zahradě.

Velké nadšení a radost dětem udělalo tvoření v lese. Přístřešky, nory a zahrádky pro plyšáčky působily opravdu roztomile.

Týden jsme zakončili Sletem čarodějnic. Školní zahrada se zaplnila malými čarodějnicemi a čaroději, pro které byly připraveny úkoly a malá čarodějnická obrazárna, kterou vytvořili čtvrťáci. Samozřejmě nechyběly tanečky a hlavně oheň s opékáním buřtů. Všem se to moc líbilo a čarodějnicím se ani nechtělo odletět zpět domů.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli při přípravách i na samotné akci - paním učitelkám, paní Karelové, panu školníkovi a starším současným i bývalým žákům.

Vychovatelky ŠD

Datum publikování: 01.05.2022 | Datum akce: | Autor: Dita Dudová