Zimní den na Vrkoslavicích

Vrkoslavické děti vyrazily za sněhem.

Ač to již venku voní jarem, na Vrkoslavicích ještě užíváme zimních radovánek. S prvním březnovým dnem vyrazily do terénu třídy 4. a 5. B. Děti si v krásném slunečném počasí udělaly výlet po okolí a cestou plnily ve skupinkách různorodé úkoly.

Již před prázdninami využily sněhové nadílky 1., 2. a 3. třída.

Druháci  zahajovali zimní den ve třídě, kde si zkusili matematicky postavit iglú! Sněhová nadílka jim dopřála užít si sněžný labyrint, jízdu dráhou na kopci i vyčarovat  pár andílků. Dokonce i čerstvě nachumelilo, ale cestu do školy zpátky našli!  Nakonec se ještě dozvěděli v pohádce O pejskovi a kočičce, jak při hledání zasněženého domečku pomohl syreček! Všichni si užili sněžnou zábavu dosytosti!

Třeťáci si nejprve sami připravili úkoly do českého jazyka i matematiky se zimní tématikou.

Potom už vyrazili do přírody. První kroky vedly ke krmelci. Zvířatům připravili něco dobrého k snědku a potom už hurá na kopec. Bobování je naše oblíbená zábava.

S červenými tvářemi se vrátili do školy.

Máme zase na co vzpomínat.

kolektiv Janáčkovy 42

Datum publikování: 06.03.2022 | Datum akce: | Autor: Dita Dudová